BEZPIECZNIE DLA DZIECI, WYGODNIE DLA RODZICÓW

Budynek wybudowany został w 2000 roku ale przekształcony na punkt przedszkolny w 2012 roku z myślą o funkcjonalności , którą musi spełniać przedszkole. Drobiazgowe kontrole wykazały, że spełnia wszelkie wymagania zawarte w przepisach sanitarno - epidemiologicznych oraz w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Wystarczająca ilość miejsc parkingowych przed budynkiem oraz minimalny ruch drogowy zapewni Państwu komfort w czasie przywożenia i odbierania dzieci z przedszkola. Do dyspozycji dzieci uczęszczających do naszego punktu przedszkolnego przeznaczyliśmy trzy sale, gdzie zorganizowane są dla nich kąciki tematyczne, miejsce do zabawy i odpoczynku oraz nauki. Wszystkie zabawki w naszym punkcie posiadają niezbędne atesty oraz certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo. W salach znajdują się dostosowane do wzrostu dzieci stoliczki i krzesła. Posiadamy ponad 120 metrów kwadratowych ogrodzonego placu zabaw przylegającego do budynku. Plac zabaw wyposażony jest w atestowane, bezpieczne oraz funkcjonalne elementy. Ten kolorowy zakątek pozwoli dzieciom cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu.

PROFESJONALNA KADRA ZADBA O ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA

Do dzieci podchodzimy indywidualnie. Nasze metody edukacyjno-wychowawcze są oparte na aktualnej wiedzy z zakresu pedagogiki i psychologii rozwoju. Nasz Zespół kładzie szczególny nacisk na podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz poszerzanie własnych umiejętności. Profesjonalizm pracowników pozwala na lepsze rozumienie potrzeb dzieci oraz właściwą realizację celów dydaktycznych w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań i postępów dziecka. Nauczyciele budujący nasz Zespół to ludzie, do których mamy pełne zaufanie. Stale rozwijamy wachlarz zajęć dodatkowych, które pozwolą odnaleźć i rozwijać Państwa pociechom swoje talenty i zainteresowania. Opiekę w każdej grupie wiekowej sprawują dwie osoby : wychowawca – nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego oraz nauczyciel języka angielskiego. Dzięki całodniowej obecności nauczyciela języka angielskiego dzieci w sposób naturalny i pełen zabawy przyswajają umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Sprawdzone metody, nowatorskie rozwiązania, otwarta na nowe wyzwania koncepcja pracy sprawia, że dzieci kończąc edukację przedszkolną mają świetny start w przyszłość, są pewne swoich umiejętności, zdolne, bogate w doświadczenia, ciekawe nowych wyzwań.

OPIEKA SPECJALISTYCZNA

Poza edukacją i rozwojem dbamy również o zdrowie naszych podopiecznych. Za zgodą rodziców, dzieci uczęszczające do naszego przedszkola raz do roku zostaną zbadane przez pediatrę, ortopedę, stomatologa, laryngologa

RODZINNA ATMOSFERA

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym. Wiemy, że każdy mały człowiek potrzebuje czasu, uwagi i pielęgnacji, ale potrafi odpłacić czułym spojrzeniem i szerokim uśmiechem. Nie jesteśmy "przechowalnią dzieci". U nas każdy maluszek poczuje się bezpiecznie, zostanie otoczony troskliwą opieką i nieustanną uwagą w ciągu całych 11 godzin, w których czynny jest nasz punkt przedszkolny. Staramy się by cały dzień spędzony w naszym przedszkolu upłynął dziecku w atmosferze maksymalnie zbliżonej do atmosfery domu rodzinnego. Nie zastąpimy mu jego ukochanych Rodziców, ale zrobimy wszystko aby czuło się jak u siebie.

Misje i cele

Misją Językowego Punktu Przedszkolnego FUN & PLAY jest pomoc Rodzicom w wychowaniu Dziecka i stworzenie najlepszych warunków umożliwiających jego pełen intelektualny, emocjonalny i fizyczny rozwój. Wprowadzamy dzieci w świat nauki przez zabawę, współpracę i przyjaźń, nowych doświadczeń charakterystycznych dla ich wieku rozwojowego. Wierzymy, iż dzieci mogą opanować język angielski bez większego wysiłku oraz negatywnych emocji.Język obcy może stać się częścią naszej i dzieci rzeczywistości dostarczając mnóstwo radości i szczęścia.
Celem naszej placówki jest:

• wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego oraz stworzenie wysokiej motywacji w komunikowaniu się w tym języku,
• wspomaganie Rodziców w opiece i wychowaniu dziecka,
• wydobycie twórczego potencjału i możliwości rozwojowych dziecka,
• kształtowanie samodzielności i odpowiedzialności,
• budzenie potrzeby dbałości o własne zdrowie i ciało, edukacja prozdrowotna,
• uczenie współdziałania dzieci w grupie,
• rozwijanie postawy ekologicznej,
• kształtowanie umiejętności ekspresji i rozumienia emocji,
• przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Zajęcia

Niepublicyne Przedszkole językowe Fun & Play zapewnia bezpłatne zajęcia:

• język angielski trwający 2 godziny dziennie każdego dnia,
• język francuski 2 razy w tygodniu po 0,5h,
• kuchcikowo raz w tygodniu,
• literkowo i cyferkowo raz w tygodniu,
• czytanie globalne w języku angielskim każdego dnia,
• zajęcia taneczne 0,5 h w tygodniu,
• rytmika 0,5 h w tygodniu,
• logopeda 0,5 h w tygodniu,
• Little Einstein czyli mali odkrywcy przeprowadzający doświadczenia raz w miesiącu,
• urodziny witaminki czyli poznajemy i uczymy się o witaminach i minerałach raz w miesiącu
• Kraina Solanki czyli zajęcia plastyczne realizowane każdego dnia,
• Klub Wróbelka Elemelka –przedszkolak ekologiem ,
• Mrowisko Słuchowisko – zajęcia relaksacyjno - wyciszające dla dzieci połączone z bajkoterapią,
• Co W Trawie Piszczy czyli zajęcia tygodniowe np. tydzień hiszpański, na dzikim zachodzie, spotkanie z dinozaurami
• koncert muzyczno-taneczny raz w miesiącu.

Przedszkole zapewnia również w ramach czesnego min. 2 wycieczki , prezenty dla dzieci z okazji świąt i uroczystości organizowanych w przedszkolu.