Co W Trawie Piszczy

Są to za zajęcia tygodniowe o wybranej tematyce. W tym czasie dzieci przygotowują wspólnie z wychowawcami rozmaite ciekawostki, pomoce, informacje i zabawy związane z aktualnym tematem. Daje to możliwość poszerzania: zainteresowań innymi kulturami (np. tydzień hiszpański), zabawami (np. dziki zachód), umiejętności manualnych i plastycznych (np. pokaz mody), przetwarzania i tworzenia (np. tydzień konstruktora). Staramy się, by w życiu przedszkolnym miały miejsce jakieś szczególne wydarzenia: w zależności od pory roku oraz możliwości dzieci w danej grupie są to atrakcje na miejscu w przedszkolu (teatrzyki, bale, wspólne świętowanie wigilijne, pikniki, warsztaty i różne inne) lub wyjścia na różne dłuższe i krótsze wycieczki.